Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Choceň

Studenti čtou a píší noviny: Pardubický kraj

OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň - Vojtěch Barcal

Oppan Gangnam Style, aneb jak dobýt svět "klackem" Hudba je v současnosti jeden z nejžádanějších projevů umění. Hudba = fenomén. Příkladem mohou být různorodé pěvecké soutěže po celém světě. Osobně vnímám hudbu jako balzám pro uši, ovšem je na každém, který druh tohoto balzámu si vybere a který je mu příjemný. Hudba je zvuk, který můžeme, ale nemusíme poslouchat, na rozdíl od všelijakých zvuků běžného života - doprava, ruch ze staveb a z továren. Poskytuje nám únik od všedního ruchu, uklidnění i euforii. Záleží na hudbě, kterou si vybereme. Někdo si vybere balzám, při kterém se mu uvolní celé tělo a zbaví se stresu, třeba nějakou symfonii, někdo dá přednost burcující rockové muzice, při které si vybije přebytečnou energii tím, že si se svým oblíbeným interpretem zazpívá, zaskáče si, zapoguje.

10.5.2013 v 23:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 47 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Pardubický kraj

OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň - Sabina Kajsrlíková

Když jedete autem, pustíte si rádio či si poslechnete své oblíbené CD, aby cesta utíkala rychleji. Při sportu už je hudba v dnešní době nutnost. Ve fitcentrech se očividně špatně cvičí při poslouchání cizího funění a oddechování. Hudba je v podstatě taková kulisa běžného života. Ne nadarmo se říká „Ticho je čím dál víc vzácnější zboží“. A je to tak. I při práci člověk poslouchá hudbu, ve škole studenti o přestávce pouštějí mp3. V obchodech to samé. Někdy je těžké porozumět prodavačce, co vám vlastně říká, jelikož tamní rádio má volume dost vpravo. Ale myslím si, že je to dobře. Lidé jsou tací, jací jsou, a hudba je součástí naší doby už velice dlouho. A je to něco, co má člověk rád.

10.5.2013 v 22:40 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 29 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Pardubický kraj

OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň - Kamila Nebeská

Má šanci? Kde jsou ty časy, kdy si babičky a dědečkové pouštěli své oblíbené písně na gramofonových deskách a byli spokojení i přesto, že své slavné zpěváky či zpěvačky neviděli v tu chvíli ještě ve videoklipu. Dnešní lidé a hlavně mládež si nedokáží představit, že by svého slavného oblíbence při poslouchání písničky neviděli i ve filmovém videoklipu ať už v televizi, na internetu či v mobilním telefonu.

29.4.2013 v 20:08 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 37 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Pardubický kraj

OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň - Jana Zdražilová

Hudební „pokrok“Často, když poslouchám písničky současných interpretů, přemýšlím nad tím, jak se to bude s hudbou vyvíjet do budoucnosti. Vždyť již v nynější době je to s hvězdami v jejich branžích tak, že jsou tu stálice, jejichž hudba se poslouchá a lidem se líbí i při vydání šestého alba.

29.4.2013 v 19:51 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 22 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Pardubický kraj

OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň - Veronika Pelinková

Dá se v dnešní době žít bez internetu? Je člověk bez Facebooku ještě vůbec člověkem? Přináší nám tato sociální síť něco, nebo je to spíš naopak? K čemu vlastně slouží? Facebook by měli používat lidé starší třinácti let. Bohužel tomu tak není, dnes tam má profil i osmileté dítě. Nejen, že je to velký žrout času, ale také to spěje k tomu, že dítě celý den prosedí u počítače hraním her, chatováním a surfováním po internetu místo toho, aby šlo s kamarádem ven, nebo si zahrálo na hřišti fotbal. Dalším negativem je, že nejen děti, ale i dospělí si přestávají dávat pozor a zveřejňují zde informace a fotky ze svého soukromého života a tím vlastně dávají souhlas k tomu, aby si ji kdokoliv stáhl do svého počítače a mohl s nimi dále vynaložit po svém. Pokud vás ale nějaká fotka opravdu ohromila, tak stačí kliknout na tlačítko „like“. Osobu na druhé straně sítě to určitě potěší.

4.12.2012 v 20:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 37 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Pardubický kraj

OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň - Vendula Jůzová

Facebook je sociální síť, další jsou např. Twitter, Lidé, Skype, Icg. Čím by mohl pomoci? Na Facebook se dává spoustu informací, díky kterým máme přehled, co se kde děje. Jsou na něm články, kde se ukazuje, co lidé dělají špatného a že my bychom to dělat neměli. Přes tuto síť a další sítě můžeme psát svým přátelům a někomu, koho ani neznáme. Bohužel na Facebooku kdokoliv může být, kým chce, tím pádem, když tam bude mít informace, které nebudou pravdivé, říkáme, že je fake. Jak mohou uškodit?

4.12.2012 v 20:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 44 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Pardubický kraj

OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň - Sabina Exlerová

Je člověk bez Facebooku ještě vůbec člověkem?Dovedete si představit svůj život bez sítí? Když se nad tímto tématem zamyslím, tak já osobně, už si takový život nedovedu nejspíš představit.

3.12.2012 v 22:01 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 45 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Pardubický kraj

OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň - Nikola Minářová

Jak může Facebook a další sítě pomoci a jak mohou uškodit? Často se mě lidi ptají na to, co si myslím o Facebooku. Já osobně v něm vidím pouze dobrou příležitost k domlouvání se s přáteli. Je hodně kamarádů, se kterými jsem se už dlouho neviděla, ale díky Facebooku zůstáváme v kontaktu. Je to vlastně obrovská sociální síť, která spojuje miliony lidí, všichni se o ní baví a všichni ji řeší. Mnoha lidem změnila svět. Možná si říkáte, že se vás to netýká, ale fenomén jménem Facebook se ve větší míře týká nás všech. To je věc, která se mi na něm líbí, ale na druhou stranu, nejsou statusy, které zde píšeme, nebo fotky, které zde přidáváme, někdy až moc osobní? Kam se podělo soukromí?

1.12.2012 v 21:04 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 64 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Pardubický kraj

OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň - Martin Filip

Je možné dnes bez facebooku existovat a přitom být v obraze? Odpověď je snadná! Ano! Já jsem toho živým důkazem. Facebook nemám a myslím, že nejsem ,,out“. Důležité věci si zjistím, aniž bych ho potřeboval a kontrolovat nové fotky a statusy ostatních opravdu nepotřebuji. Možná si říkáte: ,,A co si popovídat s kamarády nebo známými? Proč nevyužít tuto jednoduchou a zdánlivě nejsnazší variantu?“ Proč ne? Proč ano? Copak není jiný dorozumívací prostředek? Osobně dávám přednost přímému rozhovoru z očí do očí nebo alespoň telefonnímu rozhovoru.

29.11.2012 v 22:34 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 41 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Pardubický kraj

OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň - Ludmila Kubíčková

Myslím si, že v dnešní době si lidé nedokáží představit život bez sociálních sítí, počítačů a mobilních telefonů. Sama vyrůstám v době, ve které toto všechno je nutností. Ale proč to dříve šlo bez toho všeho? To je otázka. Například moji rodiče nic takového neznali a teď se to těžko učí. Já v tom vyrůstám už odmala a beru to jako samozřejmost a součást všedního žovota.

29.11.2012 v 22:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 37 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Pardubický kraj

OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň - Lucie Řeháková

Virtuální svět. Svět plný možností, i když vytváří jenom iluzi skutečné reality. Ale neohrožuje nás?Ve virtuálním světě je vše možné, můžete být superman, astronaut nebo ředitel největší světové asociace. Za virtuální svět považujeme počítačové hry jako je například Call of Duty, World of Warcraft i The Sims. V prvních dvou hrách jste válečník nebo voják, který má za úkol splnění určitých misí. V těchto misích musíte zabíjet nepřátele, abyste dosáhli svého cíle, tj. splnění mise.

29.11.2012 v 22:25 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 43 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Pardubický kraj

OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň - Kristýna Lipenská

FacebookCo to vlastně je? Jeto rozsáhlý společenský webový systém sloužící hlavně k tvorbě sociálních sítí, komunikaci mezi uživateli, sdílení multimediálních dat, udržování vztahů a k zábavě. Má asi miliardu uživatelů, kteří u něj tráví veškerý svůj volný čas. A co myslíte, to je dobré, nebo ne? Uvažujte. Lidé, kteří sedí u Facebooku stále, nežijí normální život. Vždyť oni nechodí ven s kamarády, nesportují, nemají žádné záliby a koníčky. To si radši sednou k počítači a napíšou si další status na svou „zeď“.

29.11.2012 v 22:08 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 34 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Pardubický kraj

OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň - Kateřina Šustrová

Virtuální život - neohrožuje ten skutečný? Je člověk bez Facebooku ještě vůbec člověkem? Co si myslím o používání sociálních sítí? Podle mého názoru je to dobrá věc, můžeme si psát s lidmi z celého světa a nestojí nás to nic. Ale má to i své nevýhody, jako třeba "fake profily " a jiné!! Jde o to, že někteří lidé si mohou vytvořit profily, zneužít cizí fotky a vydávat se za úplně někoho jiného. Proto je důležité, abychom si přidávali lidi, které osobně známe, nebo jsme je někdy viděli. Pokud nám příjde žádost od někoho, kdo nemá fotku a je třeba z druhého konce republiky, je potřeba zvážit, jestli si ho mám, či nemám přidat.

29.11.2012 v 21:48 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 36 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Pardubický kraj

OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň - Karolína Severová

Hodně lidí by se mnou bylo zajedno v tom, že žijeme v době, kdy si nikdo z nás neumí představit ani chvilku bez moderního zařízení. Elektřina a spojení s okolním světem prostřednictvím různých vymožeností, jako jsou mobilní telefony s internetem, počítače nebo notebooky se staly samozřejmostí nejen dospělých lidí, ale i dětí. Když se poohlédneme do dřívější doby, zjistíme, že nikomu nezáleželo na tom, jestli jde internet nebo jestli jsou kamarádi online, protože nic takového nebylo. Naši rodiče nebo ještě starší generace určitě neseděli hodiny u PC s očekáváním, kdy se jejich kamarádi připojí. Nepřáli si k Vánocům nový iPhone a i když již měli televizi, nechávali ji ladem a raději šli ven. Děti si po návratu ze školy udělaly úkoly a do večera běhaly po venku, lezly po stromech a přinášely si domů různá poranění a modřiny. To přispívalo k tomu, že tehdejší děti nebrečely kvůli každému škrábnutí, a jejich imunita se tak posilovala.

28.11.2012 v 20:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 36 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Pardubický kraj

OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň - Gabriela Řehořová

Dokážete si svůj život ještě představit bez sociálních sítí, nebo se staly nezbytnou součástí vašeho života?? Umíte prožít byť jen jediný den bez toho, abyste se přihlásili na Facebook?? Sociální síťě poslední dobou doslova ovládly lidstvo, ať už kladně, nebo záporně. Například takový Facebook. Z jedné stránky nám nabízí mnoho výhod, ale z druhé stránky ničí naše životy.

25.11.2012 v 19:39 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 61 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Pardubický kraj

OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň - Eva Havelková

Jak mohou Facebook a ostatní sítě pomoci a jak mohou uškodit?Proč si myslím, že je dobré mít Facebook či ostatní sítě? Podle mého je dobré mít účet na nějaké síti, kde jsou i moji kamarádi. Můžu si s nimi psát, domlouvat schůzky, povídat, řešit domácí úkoly, i když jsou rozeseti po celém kraji, atd. Bohužel sociální sítě mají i jednu velkou nevýhodu.

25.11.2012 v 19:29 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 37 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Pardubický kraj

OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň - Daniela Moravcová

Virtuální život - neohrožuje ten skutečný? Je člověk bez Facebooku ještě vůbec člověkem? Není nebezpečné odhalovat se na sociálních sítích - vystavovat tu své soukromé fotky, popisovat detailně trávení volného času atd.?

23.11.2012 v 22:33 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 30 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Pardubický kraj

OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň - Dagmar Formánková

Virtuální život – neohrožuje ten skutečný? Je člověk bez Facebooku ještě vůbec člověkem?Není nebezpečné odhalovat se na sociálních sítích – vystavovat tu své soukromé fotky, popisovat detailně trávení volného času atd.? Já osobně si myslím, že i když se říká, že je Facebook každého věc, není to tak docela pravda. Vždyť proč ho máme? Protože ho přece v této době má skoro každý. Necháváme se ovlivňovat druhými a kdo z dnešní mládeže nemá Facebook, je prostě out. Ale proč to tak je? Proč necháváme i techniku, aby nás tolik ovlivňovala?

23.11.2012 v 22:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 40 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Pardubický kraj

OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň - Barbora Šulcová

Člověk ve virtuálním světě? Dovedete si představit vyspělou civilizaci bez jakékoliv sociální komunikace? Můj názor na sociální sítě je spíše kladný. Vidím v tom veliký pokrok, díky kterému je spousta věcí ulehčená. Máme větší přehled o jakémkoliv aktuálním dění. Je zde spoustu dalších kladů, které bych mohla jmenovat, ale je to zbytečné. Jelikož každý rozumný člověk žijící v 21. století tyto pokroky zná. Člověka bez Facebooku velice obdivuji a zároveň lituji, že nemá takový přehled o aktuálním dění.

23.11.2012 v 22:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 31 | Diskuse

Studenti čtou a píší noviny: Pardubický kraj

OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň - Aneta Holotová

V dnešní době je nejvíce rozšířená sociální síť. Dnes ji má skoro každý, a kdo ne ,jakoby nebyl. Většinou ji mají mladí lidé a rodiče a prarodiče ne, je to na ně moc složitá vymoženost a oni žili v době, kdy nic takového nebylo. Raději byly venku s kamarády, hráli míčové hry, chodili na hřiště nebo si vymysleli další hry, aby se zabavili.

21.11.2012 v 21:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 42 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.